Geberit dla Młodych. Spotkanie z laureatami 23. edycji konkursu

Odbywający się od 23 lat konkurs KOŁO na projekt toalety publicznej to jeden z najstarszych i najbardziej znanych polskich konkursów dla architektów oraz studentów kierunków projektowych. Zadanie w 23. edycji konkursu było wyjątkowo wymagające – uczestnicy musieli przedstawić projekt obiektu z funkcją toalety publicznej zlokalizowanego w Tatrzańskim Parku Narodowym. To specyficzne miejsce, gdzie natura gra pierwsze skrzypce, a człowiek jest tylko gościem. Podczas webinarium Geberit dla Młodych, laureaci Grand Prix „Projekt Łazienki 2021” zaprezentują zwycięską pracę, która hołduje naturze i wtapia się w krajobraz.

Webinarium Geberit dla Młodych odbędzie się w piątek 21 stycznia o godz. 11:00 i poświęcone będzie podsumowaniu 23. edycji konkursu KOŁO ,,Projekt Łazienki 2021”. Panelistami będą: Ewa Pokrzywa i Marcin Gierbienis (laureaci Grand Prix konkursu KOŁO), arch. Przemo Łukasik (współzałożyciel medusa group) oraz Justyna Zborowska (Menedżer ds. Reklamy i PR, sekretarz konkursu). Podczas spotkania zostanie przedstawiona zwycięska koncepcja w konkursie KOŁO „Projekt Łazienki 2021”, organizowanym przez Geberit. O inspiracjach i pracy nad projektem opowiedzą laureaci Grand Prix konkursu – Ewa Pokrzywa i Marcin Gierbienis. Gościem specjalnym będzie również jeden z jurorów konkursu KOŁO – arch. Przemo Łukasik, który opowie o konkursach architektonicznych w karierze architekta.

Spotkanie poprowadzi Michał Bachowski, dyrektor kreatywny serwisu Noizz.pl, który współpracuje także z festiwalem Gdynia Design Days, jako członek rady programowej i kurator wystaw. Michał z wykształcenia jest ekonomistą i design managerem. Swoją drogę zawodową zaczynał w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, pracując przy doradczych dla takich firm jak Leroy Merlin, PROFIm czy Zelmer. W latach 2012-2018 był częścią redakcji serwisu o trendach rynku i kultury F5, gdzie doszedł do stanowiska zastępcy redaktora naczelnego.

Paneliści webinarium Geberit dla Młodych:

Przemo Łukasik, współzałożyciel śląskiej pracowni medusa group. Ukończył Wydział Architektury na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Studiował również w Ecole d’Architecture Paris-Villemin w Paryżu we Francji. Po studiach pracował w biurach: P.P. Pabel Architekten w Berlinie oraz paryskich biurach Jean Nouvel Architecture i Odile Decq / Benoit Cornette. W 1997 roku wraz z Łukaszem Zagałą założył autorską pracownię architektoniczną medusagroup. Przez rok wykładał w Ecole Speciale d’Architecture w Paryżu. Przemo Łukasik był jednym z jurorów konkursu KOŁO, organizowanego przez firmę Geberit.

Ewa Pokrzywa łączy studia magisterskie na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej wraz z pracą zawodową w biurze projektowym. Od 2019 roku jest członkiem studenckiego koła „Karpaty”, które działa we współpracy z małymi gminami. Inicjowane są w ten sposób projekty, które promują regionalizm i tożsamość miejscowości. W działalności projektowej podejmuje dialog z otoczeniem, aby jak najefektywniej połączyć projektowany budynek z naturą.

Marcin Gierbienis, absolwent Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i Akademii Fotografii w Krakowie, członek Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów. Doświadczenie zawodowe zdobywał w krakowskich firmach architektonicznych IPG, KKM Kozień Architekci i DDJM. W 2016 roku wraz z Damianem Poklewskim-Koziełł założył autorską pracownię projektową Gierbienis + Poklewski. Od roku 2017 roku jest asystentem badawczodydaktycznym Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej w Zespole Projektowania Obiektów Kultury Katedry A-6. W pracy badawczej interesuje się szeroko pojmowanymi relacjami pomiędzy architekturą i naturą, ze szczególnym uwzględnieniem środowiska obiektów użyteczności publicznej i oceny jego jakości.  Od momentu powstania pracownia Gierbienis + Poklewski wielokrotnie dostawała nagrody i wyróżnienia w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach m.in. drugą za projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej w Mielcu, drugą za The Pinocchio Children’s Library w Collodi i wyróżnienie za koncepcję kaplicy w Rwandzie. Za najważniejszy projekt uznaje – aktualnie w trakcie realizacji – budynek edukacyjny w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w Gdyni.

Justyna Zborowska, szefowa komunikacji i PR marek Geberit i Koło. W branży łazienkowej pracuje od 20 lat, w firmie Geberit od 2015 roku. Odpowiada m.in. za konkurs „Projekt Łazienki” skierowany do studentów i młodych architektów, projekt Ambasador Geberit, skupiający przyjaciół marki i aktywności z architektami, inicjatywę „Strażnicy Rzek”, działania CSR oraz szeroko rozumiane działania w mediach tradycyjnych i społecznościowych.

Jak zwykle w trakcie spotkania będzie też czas na dyskusję, a uczestnicy będą mieć możliwość zadawania pytań prelegentom.

Aby wziąć udział w bezpłatnym webinarium, wystarczy się zarejestrować, klikając w link: https://tiny.pl/91pkl

AGENDA SPOTKANIA:

11.00 – powitanie gości i widzów

11.05 – wystąpienie Justyny Zborowskiej, Menedżer ds. Reklamy i PR, sekretarz konkursu

11.15 – wystąpienie arch. Przemo Łukasika, współzałożyciela Medusa Group

11.35 – wystąpienie Ewy Pokrzywy i Marcina Gierbienisa, lauraetów konkursu KOŁO

12.05 – pytania widzów i dyskusja

Organizator: Geberit