Pod koniec września trzech jurorów konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2021” poprowadziło warsztaty inspiracyjne dla studentów kierunków architektonicznych, którzy w tym roku jeszcze nie czuli się na tyle pewnie, aby zaprojektować toaletę dla Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ambitni, młodzi ludzie mieli okazję stworzyć projekty pod okiem prof. Ewy Kuryłowicz, a także porozmawiać o zawodzie architekta i konkursach projektowych z arch. Przemo Łukasikiem, arch. Robertem Koniecznym i arch. Aleksandrą Kozłowską.
Udział w warsztatach był nagrodą w konkursie zorganizowanym na profilu marki KOŁO na portalu Facebook. Zwycięzcy mieli okazję wziąć udział w kameralnych spotkaniach z jurorami 23. edycji konkursu KOŁO „Projekt Łazienki 2021”.
Dwa warsztaty odbyły się w Warszawie w showroomie firmy GEBERIT.
Pierwsze spotkanie w stolicy poprowadził arch. Przemo Łukasik, który opowiedział studentom o pracowni Medusagroup, której jest współzałożycielem i projektach w niej powstających. Uczestnicy spotkania mieli okazję porozmawiać z jurorem konkursu o początkach drogi zawodowej i codziennej pracy architekta.
Drugi warsztat w tym dniu poprowadziła prof. Ewa Kuryłowicz z Kuryłowicz & Associates, profesor na Wydziale Architektury PW. Przedstawiła prezentację na temat istotnych zagadnień w projektowaniu toalet a potem młode adeptki pod jej okiem opracowały szkicowe koncepcje wymarzonej toalety w wybranej przez siebie lokalizacji. Wszystkie projekty zostały skomentowane i omówione .
Kolejny warsztat odbył się w Katowicach. Jurorzy na co dzień pracujący w KWK Promes – Arch. Robert Konieczny, założyciel pracowni oraz arch. Aleksandra Kozłowska, laureatka konkursu KOŁO na projekt łazienki w 2018 roku, podczas spaceru opowiedzieli studentom o projekcie budynku Unikato, w którym znajduje się siedziba biura oraz o okolicznej architekturze. Następnie studenci zostali zaproszeni do ulubionej knajpki gospodarzy spotkania, gdzie w luźnej atmosferze odbyła się inspirująca dyskusja o konkursach architektonicznych, do udziału w których jurorzy gorąco namawiali. Uczestnicy mieli możliwość opowiedzieć o swoich doświadczeniach, a także posłuchać rad, ciekawych historii i anegdot z życia pracowni KWK Promes.