MIEJSKIE APLIKACJE, KTÓRE UŁATWIAJĄ ŻYCIE.

Co ułatwia życie w mieście? Aplikacje na urządzenia mobilne! Nie tylko pomogą wybrać najlepszą trasę, podpowiedzą czy trzeba założyć dziś maskę antysmogową, ale pomogą ci wybrać się ze znajomymi na seans do kina, poinformują o dobrej promocji w restauracji lub pobliskim markecie, lub pozwolą wypożyczyć rower miejski. Sprawdźcie apki, które ja dla was wybrałam i napiszcie w komentarzu, z czego wy korzystacie.

Goingapp – to miejski kalendarz kulturalny, w którym zaznaczysz interesujące cię seanse, spektakle, koncerty, wystawy, targi itp. Aplikacja pomaga też zaprosić znajomych, oddać komuś bilet lub zorganizować wspólne wyjście.

Filmweb – nie lada gratka dla wielbicieli kina. Aplikacja udostępni repertuar kin w twojej okolicy, przed wybraniem seansu możesz obejrzeć zwiastun i polecenia. Po co marnować życie na złe filmy?

Buslive –  im większe miasto, tym mniej punktualna komunikacja miejska. No dobra, to nie zawsze jest zasadą, ale dość często tak jest. Jeśli więc nie chcesz polegać na sztywnych rozkładach na przystanku lub w innych aplikacjach, dzięki buslive możesz śledzić na bieżąco, gdzie znajduje się aktualnie środek transportu, na który czekasz.

Mobilny portfel stocard – odciąży twój analogowy, namacalny portfel. Teraz, zamiast nosić ze sobą wszystkie karty lojalnościowe po prostu korzystasz z appki.

EcoHarmonogram – pozwala monitorować termin wywozu śmieci spod twojego domu, uczy jak segregować śmieci i wskazuje punkty selektywnej zbiórki odpadów.

Blix – spodoba się łowcom promocji. Wszystkie gazetki promocyjne sieciowych sklepów, zamiast gromadzić w formie makulatury w domu, masz teraz pod palcem.

Veturilo – aplikacja, która umożliwia korzystanie z warszawskiego transportu rowerowego. Już nie musisz mieć własnego roweru, żeby jeździć nim do pracy. A jeśli chcesz jechać na piwo i wrócić pieszo też żaden problem!

HappyCow – odwiedzają was wegańscy znajomi, ale nie macie pojęcia gdzie ich zabrać, bo jesteście wielbicielami steków? Aplikacja Happycow przychodzi z pomocą. Spodoba się też podróżującym roślinożercom, którzy szukają najlepszych wegetariańskich i wegańskich knajpek w okolicy.

Everytap – zniżki do loklanych restauracji.

Wavelo – rowery miejskie w Krakowie.

Airly – aplikacja informująca o jakości powietrza. Póki smog jest problemem tylu polskich miast, warto ją mieć w swoim telefonie.

Jakdojade – dla wszystkich tych, którzy chcą szybko dowiedzieć się jak się dostać z miejsca na miejsce. Aplikacja pomoże wybrać środki komunikacji, poda ilość przesiadek, czas dojazdu, a nawet pomoże kupić bilet.

Skycash – aplikacja, która umożliwia płacenie za kino, komunikację miejską, parking, loty, a nawet bilety PKP lub autobusowe. Dostajemy od razu bilet w formie elektronicznej, a zapłacimy za niego kartą lub z konta skycash, które uprzednio zasilimy na wybraną kwotę.