Justyna Kokoszenko


Nie jestem ani urbanistką, ani architektką, ani nawet zaprawioną w bojach miejską aktywistką. Kim jestem? Dziennikarką, której super moc to ciekawość świata i stawianie pytań tym, którzy znają odpowiedzi. Jestem osobą „spoza” środowiska, ale…

Kocham miejskie życie. Pochodzę ze Szczecina, mieszkałam przez dekadę w Krakowie, a obecnie jestem świeżym stołecznym słoikiem. Dużo podróżuję, czuję się obywatelką świata i… nie olewam miasta. Zależy mi na dobrych i bliskich stosunkach z moimi sąsiadami, zamiast wielkich centrów handlowych wolę osiedlowe sklepiki, lubię zarabiać pieniądze w Polsce i lubię je tu wydawać. Swoją energią lubię wspierać lokalne inicjatywy i poszczególne osoby, które są blisko. Wierzę, że zmianę świata powinniśmy zacząć od siebie, a skala mikro może stać się skalą makro. Jestem przekonana, że dobra przestrzeń miejska i to czy poczujesz się w niej komfortowo, to nie tylko odpowiedzialność polityków i organizacji pozarządowych, ale również moja i Twoja!

Dlatego chcę zabrać Cię w podróż po mieście! Będę zadawać pytania specjalistom, zdawać relację z miejskich wydarzeń, opowiadać Ci o tym, w czym sama uczestniczę inspirować Cię do podjęcia aktywności w skali mikro.

To jak? Idziesz ze mną?