Czy pisuary mają zostać zaprojektowane pod wymagania osób niepełnosprawnych?
W przypadku zastosowania pisuaru, w taki sposób, aby ograniczyć problemy z utrzymaniem czystości, zaleca się zastosować następujące rozwiązania: minimum jeden pisuar należy wyposażyć w boczne uchwyty pionowe.
W przypadku zastosowania więcej niż dwóch pisuarów jeden z nich powinien być obniżony o 20 cm, dostosowany do osób niskorosłych i dzieci. Wymagania te mogą mieć zastosowanie w toalecie dla OzN oraz w toalecie ogólnodostępnej.
Czy jest możliwość dodania członków zespołu już po rejestracji lidera zespołu jako osobnego członka? Chcę współpracować z kilkoma osobami i nie wiem jak rozwiązać tą sytuację.
Zgodnie z zapisami regulaminu, warunki zgłoszenia są opisane w punkcie 7 Regulaminu. Zgłoszenie z użyciem innych adresów mailowych daje możliwość wstawienia kolejnych prac.
Kto może brać udział w konkursie?
Zgodnie z regulaminem ( 5.1 regulaminu):
„Konkurs ma charakter otwarty, udział mogą brać pełnoletnie osoby fizyczne, posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz miejsce zamieszkania w Polsce lub w jednym z innych państw członkowskich Unii Europejskiej, o ile zgłoszone prace nie będą pozostawać w związku z prowadzoną przez nie działalnością gospodarczą i nie zostaną wykonane w ramach działalności gospodarczej.”
Czy opisując rysunki aranżacji, rozwinięć ścian, można zaproponować konkretne wyposażenie?
Zgodnie z pkt 3.8 „Toaletę należy wyposażyć w wyroby marki GEBERIT oraz inne produkty oferowane przez spółkę Geberit. Wykończenie ścian powinno być łatwe w utrzymaniu czystości. Rodzaj zastosowanych materiałów i technologii wykonania obiektu wybiera projektant, jednak preferowane są rozwiązania, które nie wpłyną na wzrost kosztu ewentualnej inwestycji. Wyboru rodzaju i typu armatury, akcesoriów, okładzin ścian, oświetlenia, luster, wieszaków itp. dokonuje Uczestnik Konkursu.
Czy jest możliwość wykorzystania w pracy innych zdjęć, oczywiście podając na planszy źródło?
Uczestnikom wykorzystującym np. inne zdjęcia muszą przysługiwać do nich nieograniczone prawa autorskie, które nie naruszają praw, bądź dóbr osób trzecich (Regulamin konkursu, punkt 5. Warunki konkursu).
Mam pytanie do punktu 5.1. regulaminu. Chodzi dokładnie o fragment : "(...)udział mogą brać pełnoletnie osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz miejsce zamieszkania w Polsce, o ile zgłoszone prace nie będą pozostawać w związku z prowadzoną przez nie działalnością gospodarczą (...)". Czy to oznacza, że prowadząc biuro architektoniczne nie mogę brać udziału w konkursie, czy nie mogę występować pod nazwą swojego biura?
Prowadząc biuro architektoniczne można wziąć udział w konkursie, ale jako osoba fizyczna.
Czy obligatoryjne jest przedstawienie na wizualizacjach projektowanego budynku wpisując go w zdjęcia, czy istnieje możliwość wymodelowania otoczenia?
Zakres opracowania projektu podany jest w punkcie 4. Regulaminu konkursu.
Czy opis pracy konkursowej ma być wysłany jako sam tekst czy zapisany w konkretnym formacie?
Opis techniczny – sam tekst – należy wstawić w określone miejsce, podczas wstawiania projektu na stronę www.konkurs.geberit.pl
Czy pliki dotyczące pracy konkursowej mają być wysłane na maila czy umieszczane będą na stronie przez uczestnika konkursu?
Informacje na temat zawartości zgłoszenia i umieszczania prac konkursowych przez Uczestnika na stronie konkurs.geberit.pl podane są w punktach 4.3 i 5.5 Regulaminu konkursu
Do kiedy najpóźniej należy wypełnić elektroniczny formularz rejestracyjny na stronie?
Terminarz konkursu podany jest w punkcie 11. Regulaminu. Termin wstawiania prac – 09.05.2023 r. do godz. 12:00.
Czy studenci też mogą startować?
Konkurs ma charakter otwarty. Informacja w punkcie 5.1 Regulaminu.
Jeśli zespół składa się z dwóch osób i każda zalogowana jest pod inny adresem email, to czy taki zespół może zgłosić dwa projekty na każdy z adresów email?
Z jednego adresu może być wysłany tylko jeden projekt. Na adres e-mailowy reprezentanta zespołu wysyłane jest godło, login i hasło dostępu. Członkowie zespołu otrzymują na swój adres e-mailowy link do akceptacji warunków konkurs.
W opisanym w pytaniu przypadku – osoba która jest członkiem zespołu, może zgłosić swój projekt samodzielnie lub jako reprezentant zespołu.
Czy opis projektu ma się znaleźć w obszarze planszy?
Wszystkie elementy powinny być umieszczone na planszy.
Czy osoby prowadzące działalność gospodarczą mogą brać udział w konkursie?
W konkursie mogą brać udział tylko osoby fizyczne. Projekty nie mogą być przygotowane w związku z prowadzoną działalnością gospodarczą.
Czy jedna osoba, rejestrując się poprzez kilka różnych adresów email, może wysłać kilka prac (zakładając, że do każdego adresu jest przypisane inne godło)?
Tak. Jedna osoba, która ma kilka różnych adresów e-mailowych z każdego adresu może wysłać inną pracę.
Jak wygląda ocena nadesłanych prac? Ile jest etapów oceny? Czy jury w pełnym składzie bierze udział w każdym etapie oceny?
Każda praca bierze udział w konkursie Głównym i Internetowym.
W Konkursie Głównym Jury w I etapie oceny prac, na zakodowanym portalu internetowym, wybierze w tajnym głosowaniu 20 projektów do Grupy Finałowej. Następnie Organizator wydrukuje wybrane prace na planszach formatu 100 x 70 cm i przedstawi je na posiedzeniu członkom Sądu Konkursowego do ostatecznej oceny i przyznania nagród.
W Konkursie Internetowym – wszystkie prace oceniają Internauci. Praca, która uzyska najwięcej głosów otrzymuje Wyróżnienie Internautów.
Czy można po rejestracji zmienić opcje samodzielny autor projektu na reprezentant zespołu?
Przed przystąpieniem do rejestracji należy wybrać opcję startu w konkursie, jako samodzielny autor lub reprezentant zespołu. Ze względów technicznych nie ma możliwości zmiany opcji.
W jak licznych grupach maksymalnie można wykonywać koncepcje architektoniczne tematu?
Nie ma ograniczeń jeżeli chodzi o liczebność grupy projektowej.
Czy w projektowanej toalecie należy zastosować wyroby wszystkich marek wymienionych w pkt. 3.6 regulaminu, czy można wyposażyć łazienkę w wyroby tylko jednej z nich?
Toaleta powinna być wyposażona tylko w wyroby marki GEBERIT oraz inne produkty oferowane przez GEBERIT – dotyczy to np. akcesoriów dla niepełnosprawnych. Nie muszą być zastosowane wyroby wszystkich wspomnianych marek.
Czy mogę wysłać na konkurs dwa projekty? Jeden jako samodzielny uczestnik konkursu i drugi jako reprezentant zespołu projektantów? Czy można zgłosić pracę konkursową np. przez dwuosobowy zespół, w którym reprezentantem zespołu będzie raz jedna, a raz druga osoba?
W systemie może znajdować się tylko 1 unikatowy adres e-mailowy, niezależnie od tego czy Uczestnik jest liderem zespołu czy członkiem.
Nie ma możliwości zarejestrowania się na te same adresy e-mailowe po raz drugi i nie ma możliwości wysłania 2 projektów z tego samego adresu. Można natomiast zarejestrować się na te same dane (imię i nazwisko) ale na inny adres e-mail.
Czy można wyposażyć łazienkę w większą ilość toalet i umywalek niż jest to podane w regulaminie?
Program funkcjonalny dokładnie określa wyposażenie toalety.
Do kiedy można wstawiać projekty na stronie konkurs.geberit.pl?
Zgodnie z regulaminem projekty można wstawiać do dnia 09.05.2022 r. do godz. 12:00.
Kompletny projekt koncepcyjny musi być wstawiony na stronę przed upływem tego terminu.
W związku z przewidywanym dużym „ruchem” na stronie konkursowej ostatniego dnia, prosimy o wcześniejsze dokonywanie rejestracji i wstawienie projektu.
Czy lista elementów wyposażenia łazienek ma być tylko elementem planszy, czy powinna stanowić część opisu technicznego?
Lista elementów wyposażenia łazienek musi być zgodna z Regulaminem Konkursu: pozycja 4.3 Zawartość zgłoszenia, pkt. 4.
Czy osoby, które obroniły tytuł magistra i tym samym utraciły status studenta, mogą brać czynny udział w konkursie?
Zgodnie z punktem 5.1 Regulaminu:
” Konkurs ma charakter otwarty, udział mogą brać pełnoletnie osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz miejsce zamieszkania w Polsce lub w jednym z innych państw członkowskich Unii Europejskiej, o ile zgłoszone prace nie będą pozostawać w związku z prowadzoną przez nie działalnością gospodarczą i nie zostaną wykonane w ramach działalności gospodarczej.”
oraz w przypadku starania się o nagrodę „Debiut Roku” zgodnie z punktem 5.5 Regulaminu:
„W Konkursie „Debiut Roku” mogą brać udział wyłącznie Uczestnicy niebędący zespołem projektowym w rozumieniu pkt. 5.2. Regulaminu, posiadający w czasie trwania Konkursu status studenta min. II roku Wydziału Architektury.”
Czy istnieje możliwość zmiany skali rysunków technicznych ze względu na wielkość obiektu?
Minimalna zawartość plansz znajduję się w punkcie 4.2 i 4.3 Regulaminu:
Minimalna zawartość plansz znajduję się w punkcie 4.2 i 4.3 Regulaminu:
4.2 Minimalna zawartość plansz.
4.3 Zawartość zgłoszenia.
Zgłoszenie projektu konkursowego zostanie przyjęte po dostarczeniu przez Uczestnika na portal www.konkurs.geberit.pl wszystkich niżej wymienionych elementów:
4) opis techniczny z planszy (tekst – maksymalnie 2500 znaków ze spacjami); Organizator zastrzega sobie prawo dyskwalifikowania prac nie spełniających wymienionych wyżej wymogów.
Organizator zastrzega sobie prawo dyskwalifikowania prac niespełniających wymienionych wyżej wymogów.
Czy jest możliwość dodania dodatkowej osoby do zespołu projektowego, gdy zespół został już zarejestrowany jako samodzielny uczestnik. W jaki sposób mogę to zrobić?
Należy skontaktować się z Organizatorem poprzez formularz kontaktowy.
Czy w przypadku przyznania nagrody zespołowi, istnieje możliwość podziału nagrody pomiędzy członków zespołu tak, aby jeden z członków zespołu nie otrzymał żadnej części nagrody pieniężnej (np. w przypadku zespołu 2 osobowego podział 0 oraz 100%)?
Odpowiedź znajduje się w punkcie 12.3.3 Regulaminu konkursu.
Chciałabym wziąć udział w konkursie, jednak obecnie nie mieszkam w żadnym z wymienionych w regulaminie krajów. W związku z tym mam pytanie: Czy istnieje możliwość akceptacji uczestnika z miejscem zamieszkania na terenie Szwajcarii (Poza UE).
Uczestnictwo w konkursie jest opisane w punkcie 5 regulaminu ”Konkurs ma charakter otwarty, udział mogą brać pełnoletnie osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz miejsce zamieszkania w Polsce, w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej czy na Ukrainie lub Białorusi, o ile zgłoszone prace nie będą pozostawać w związku z prowadzoną przez nie działalnością gospodarczą i nie zostaną wykonane w ramach działalności gospodarczej.”
Chciałabym dopytać o kwestię prowadzenia działalności gospodarczej. Rozumiem, iż mimo faktu zarejestrowania działalności na moje nazwisko, w konkursie wciąż mogę wziąć udział jako osoba fizyczna?
Uczestnictwo w konkursie jest opisane w punkcie 5 regulaminu i tak, może Pani wziąć udział: ” Konkurs ma charakter otwarty, udział mogą brać pełnoletnie osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz miejsce zamieszkania w Polsce, w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej czy na Ukrainie lub Białorusi, o ile zgłoszone prace nie będą pozostawać w związku z prowadzoną przez nie działalnością gospodarczą i nie zostaną wykonane w ramach działalności gospodarczej.”
Czy toalety mają docelowo być płatne?
Toalety będą bezpłatne.
Chciałabym dopytać o możliwość uczestniczenia w konkursie, jeśli mieszkam obecnie na terenie Szwajcarii?
Niestety tegoroczny Regulamin nie przewiduje takie możliwości. Uczestnictwo w konkursie jest opisane w punkcie 5 regulaminu ”Konkurs ma charakter otwarty, udział mogą brać pełnoletnie osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz miejsce zamieszkania w Polsce, w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej czy na Ukrainie lub Białorusi, o ile zgłoszone prace nie będą pozostawać w związku z prowadzoną przez nie działalnością gospodarczą i nie zostaną wykonane w ramach działalności gospodarczej.”
Mam jednak pytanie odnośnie dokumentacji a mianowicie czy przed złożeniem pracy trzeba podpisać konkretne dokumenty dostępne na stronie konkursu m.in. o przeniesieniu praw autorskich, braniu udziału w konkursie, regulaminu itp. czy na tym etapie jest potrzeba tylko rejestracja i wgranie pracy konkursowej. Jeżeli tak to w jaki sposób przesłać państwu podpisane dokumenty?
Nie ma takiego wymogu, gdyż umowy podpisujemy tylko z twórcami projektu zwycięskiego.
Jedyny obowiązek to poprawne wstawienie pracy, zgodnej z regulaminem, na stronie konkursu.
Co to są warunki techniczne- w którym miejscu w regulaminie są opisane?
Warunki techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, to pakiet przepisów regulujących projektowanie, wznoszenie, przebudowy i remonty budynków. Nowe warunki techniczne obowiązujące od 1 stycznia 2021 to kulminacja zmian zapoczątkowanych jeszcze w 2014 roku. Dotyczą one głównie oszczędzania energii oraz izolacyjności cieplnej.
Czy w przypadku wystawienia pracy na wystawie wszystkie nazwiska uczestników zostaną zaprezentowane?
Czy uczestnik musi samodzielnie dodać godło na planszę? Czy zostaje ono naniesione przez organizatora?
Informacja jest w regulaminie. Tak, godło umieszcza uczestnik.
4.1. Plansza. Projekt należy umieścić na dwóch planszach zapisanych w formie elektronicznej. Plansze o formacie B1 (100 x 70 cm) w układzie poziomym. Każda plansza, w prawym górnym rogu, będzie opatrzona godłem. Pole, na którym zostanie wpisane godło może mieć maksymalne wymiary – długość 100 mm, wysokość 15 mm w układzie poziomym. Godło – jest to czterocyfrowy numer wygenerowany przez Organizatora podczas zgłoszenia udziału w Konkursie (Regulamin punkt 7)
Czy fakt założenia przez mnie działalności gospodarczej, dyskwalifikuje mnie w braniu udziału w konkursie?
Informacja jest w regulaminie
5.1. Uczestnictwo w Konkursie. Konkurs ma charakter otwarty, udział mogą brać pełnoletnie osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz miejsce zamieszkania w Polsce, w innym państwie członkowskim Unii Europejskiej czy na Ukrainie lub Białorusi, o ile zgłoszone prace nie będą pozostawać w związku z prowadzoną przez nie działalnością gospodarczą i nie zostaną wykonane w ramach działalności gospodarczej
Czy będąc studentem architektury wnętrz również można brać udział w konkursie, czy konkurs dotyczy jedynie studentów architektury?
Zgodnie z punktem 5.1 Regulaminu:
”Konkurs ma charakter otwarty, udział mogą brać pełnoletnie osoby fizyczne posiadające pełną zdolność do czynności prawnych oraz miejsce zamieszkania w Polsce lub w jednym z innych państw członkowskich Unii Europejskiej, o ile zgłoszone prace nie będą pozostawać w związku z prowadzoną przez nie działalnością gospodarczą i nie zostaną wykonane w ramach działalności gospodarczej.”
oraz w przypadku starania się o nagrodę „Debiut Roku” zgodnie z punktem 5.5 Regulaminu:
„W Konkursie „Debiut Roku” mogą brać udział wyłącznie Uczestnicy niebędący zespołem projektowym w rozumieniu pkt. 5.2. Regulaminu, posiadający w czasie trwania Konkursu status studenta min. II roku Wydziału Architektury.”
Czy w przypadku kiedy jestem studentką IV roku Architektury Wnętrz to czy mogę zaznaczyć, że jestem zainteresowana nagrodą " Debiut roku"? Czy tyczy się to ściśle tylko Architektury?
W przypadku starania się o nagrodę „Debiut Roku” zgodnie z punktem 5.5 Regulaminu:
„W Konkursie „Debiut Roku” mogą brać udział wyłącznie Uczestnicy niebędący zespołem projektowym w rozumieniu pkt. 5.2. Regulaminu, posiadający w czasie trwania Konkursu status studenta min. II roku Wydziału Architektury.”